Last Update: 24 Apr 2017
Version 8.0.1
Majlis Bandaraya Miri
 
Administration Department

NameContact
Morshidi Fredrick
City Secretary
mfredrick@miricouncil.gov.my
085-322589
085-415486
Roslan bin Ali
Assistant Secretary
roslanswk@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486
Mohd. Rizal Bin Zakaria
Penolong Setiausaha
rizalbz@miricouncil.gov.my
085-420046
085-415486
Thomas ak Ajun
Pen. Peg. Teknologi Maklumat
thomasa1@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486

Treasury Department

NameContact
Siti Suhana bte Rosli
City Treasurer (CIO)
sitisr@miricouncil.gov.my
085-421809
085-434501
Kathy Ak. Ingkot
Akauntan
kathy@miricouncil.gov.my
085-442420
085-434501
Shahfizah bte. Mohd. Bojeng
Penolong Akauntan
shafizahb@miricouncil.gov.my
085-420159
085-434501

Legal Unit

NameContact
Cindy Ann Ak. Robert Tasser
Pegawai Undang-Undang
cindyann@miricouncil.gov.my
085-412046
-
Mohd. Zaidi Adrus bin Razali
Penolong Pegawai Undng-undang
zaidiar@miricouncil.gov.my
085-418545
-

Public Health Section

NameContact
Liaw Han Siong
Penguasa Kesihatan
liawhs74@miricouncil.gov.my
085-421850
085-415486
Gandau Ak Naga
Senior Health Inspector
gandaun@miricouncil.gov.my
085-442451
085-415486
Harris Jau Wan
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
harrisjw@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486
Yeo Lik Lin
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
yeoll@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486
Lee Bu Chong
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
leebc@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486
Abang Fadillah Bin Abang Sarbini
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
fadillas@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486
Mohd. Fadyllah Bin Mahdini
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
fadyllahm@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486
Victoria Ak. Jalin
Pen. Peg. Tadbir
victoriaj@miricouncil.gov.my
085-420244
085-415486

Engineering Department

NameContact
Chai Ko Het
City Engineer
chaikh@miricouncil.gov.my
085-436621
085-419704
Che Abu Bakar B Che Said
Senior Executive Engineer
abubakarcs@miricouncil.gov.my
085-433584
085-419704
COLLINE ANAK JOHN SITIN
Jurutera Eksekutif
085-431205
085-419704
Nor Rashidah Bt. Nawawi
Jurutera Eksekutif
rashidah@miricouncil.gov.my
085-421413
085-419704
Job Anak Nelson Nyangau
Architech
jobnn@miricouncil.gov.my
085-434732
085-419704
Daniel Deri ak Enggu
Penolong Jurutera
danielde@miricouncil.gov.my
085-420144
085-419704
Fazalinawati Bt. Fauzi
Penolong Jurutera
fazalinf@miricouncil.gov.my
085-420146
085-419704
Betie Ak. Sagoi
Penolong Jurutera
beties@miricouncil.gov.my
085-420149
085-419704
Danel Cheng
Penolong Jurutera
danelc@miricouncil.gov.my
085-420150
085-419704
Reniu Sageng
Penolong Jurutera
renius1@miricouncil.gov.my
085-420151
085-419704

Public Library Section

NameContact
Mohd. Nurhisham Bin Ismail
Pen. Peg. Perpustakaan
mohammadni@miricouncil.gov.my
085-424984
085-430057

Public Cleansing & Cleansing Maintenance Section

NameContact
Arweena Binti Iskandar
City Service Officer
arweena@miricouncil.gov.my
085-434704
085-415486
Ting Tin Teck
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
tingtt2@miricouncil.gov.my
085-415486
Jackson Agan
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
jacksona1@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486
Petrus Wen
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
petrusw@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486
Paul Lejau Ajang
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
paulla@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486
Mohd. Sopian Bin Nor
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
sopianbn@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486
Steven Haris Ak Bredan
Pen. Peg. Kesihatan Persekitaran
stevenhb@miricouncil.gov.my
085-433501
085-415486

Public Relation Section

NameContact
Cik Farrah Sofya Binti Mohd. Sharbini
Penolong Setiausaha
farrahs@miricouncil.gov.my
085-442428
085-435602
Dayang Hairoondzuriani bte. Abg. Bolhassan
Penolong Pegawai Tadbir
hairoonb@miricouncil.gov.my
085-420014
085-415486
Jenifer Leku Balang
Pen. Peg. Tadbir
jeniferlb@miricouncil.gov.my
085-420215
085-415486

Rating and Valuation Section

NameContact
Monica Bte Lenya
City Valuer
monical1@miricouncil.gov.my
085-421627
085-430914
Ashleen Atma Joshua
Pegawai Penilaian
ashleen@miricouncil.gov.my
085-442726
085-430914
Desmond Rumpang Geraman
Penolong Pegawai Penilaian
desmondrg@miricouncil.gov.my
085-420231
085-430914

Landscaping Division

NameContact
Chee Kie Chang
Horticulturist
cheekc@miricouncil.gov.my
085-429541
-

LA21 Miri

NameContact
Dayang Siti Nurbaya bte Awg Kipli
LA21 Officer
sitik@miricouncil.gov.my
085-435497
-

Enforcement Section

NameContact
Halwis BinTair
Penolong Pegawai Penguatkuasa
halwis@miricouncil.gov.my
085-442414
Carlson Ak Kennedy
Penolong Pegawai Penguatkuasa
carlsonk@miricouncil.gov.my
085-442414

Councillors (Details at Resident Committee)
|